Eduroam‎ > ‎

informace_cs

Naše ZŠ Lánecká Světlá nad Sázavou je připojena k eduroamu

eduroam je mezinárodní projekt zabývající se podporou mobility a roamingu v sítích národního výzkumu a vzdělávání (NREN). V České republice je tento projekt zastřešován sdružením CESNET. Naše škola/instituce se do projektu zapojila v roce 2019. Byl tak učiněn další krok ke zvýšení kvality zajištění studia a prestiže instituce.
Jeden účet. Kdekoliv.
Registrovaný účastník může používat tuto bezdrátovou síť pomocí jednoho uživatelského účtu. Správu účtu provádí domovská organizace ZŠ Lánecká Světlá nad Sázavou.
Použití roamingu je jednoduché, řádně nastavené zařízení účastníka se připojuje automaticky, jakmile je síť eduroam k dispozici. Podobně jako funguje připojení k zahraničním sítím mobilních operátorů v rámci roamingu. Odtud také akronym: education roaming. Služba je pro všechny účastníky zdarma.

Aktivace eduroam účtu
V eduroamu se používá uživatelské jméno sestávající ze dvou částí - samotného uživatelského jména a realmu. Za uživatelské jméno, na něž jste zvyklí z ostatních systémů školy/instituce, budete v rámci roamingu přidávat znak @ zslanecka.cz.
Nastavení uživatelských zařízení pro připojení k eduroamu
Pro bezpečné připojení k eduroamu nestačí jen zadat jméno a heslo. Musíte si nastavit i kontrolu certifikátů, nejsnazší je to učinit pomocí eduroam CAT, viz dokumentace na eduroam.cz.

Pro ruční nastavení budete potřebovat následující informace:
název sítě (SSID): eduroam
protokol připojení: 802.1x
zabezpečení a šifrování: WPA2/AES
ověřování: PEAP (alternativně TTLS)
vnitřní autentizační protokol: MS-CHAPv2
jméno RADIUS serveru: radius.zslanecka.cz
certifikační autorita: DigiCert Assured ID Root CA
IP adresa je přidělována automaticky prostřednictvím protokolu DHCP

Pokryté prostory
eduroam je vysílán ve všech učebnách,dále chodbách a společenských prostorách.

Filtrování provozu
Provoz žáků školy je filtrován v souladu se zákony ČR.
Do provozu návštěvníků není nijak zasahováno s výjimkou filtrování odchozího SMTP provozu (TCP/25), pro odesílání pošty používejte služby SMTPS (TCP/465) anebo Submision (TCP/587).

Podpora
Uživatelé naší školy/instituce se mohou obracet na email info@zslanecka.cz a nebo telefon +420 569 430 611.